Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Ja sie tu wziolem -.^ ???

PostWysłany: Pią 11:13, 04 Maj 2007    Temat postu: Arsenal Londyn. Back to top

W tym temacie będe pisał o klubie za którym są chyba 3 osoby z forum. Arsenalu Londyn.

Ostatnio zmieniony przez Tomo dnia Pią 23:08, 04 Maj 2007, w całości zmieniany 2 razy

Tomo

Posty: 91

PostWysłany: Pią 11:17, 04 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Fabiański zawodnikiem Arsenalu

Spełniły się marzenia Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz Legii zawsze chciał grać w Anglii i tak właśnie będzie. "Fabian" od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Arsenalu Londyn. Za jego przejście "Kanonierzy" zapłacą Legii 3 miliony euro.

Przedstawiciel angielskiego klubu przyleciał do Warszawy, by uzgodnić warunki transferu, a potem porwał Łukasza na 24 godziny do Londynu. Wczoraj po południu Łukasz zjadł obiad z menedżerem The Gunners Arsenem Wengerem.

To była towarzyska pogawędka, bo Francuz już od dawna wiedział dobrze, że "Fabian" trafi do jego klubu. Arsenal i Legia już się porozumiały, w czym duży udział miała wizyta wiceprezesa Legii Mirosława Trzeciaka w stolicy Anglii. Teraz zostały tylko rozmowy na temat kontraktu indywidualnego bramkarza.
No no no Very Happy następny polski dobry bramkarz w angielskim klubie. Najpierw Dudek(teraz ciota), Boruc, Kuszczak a teraz Fabiański Smile Smile Smile Smile
Ale czy te informacje są prawdziwe dowiemy sie w późniejszym czasie...

piotrek

Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 110

Skąd: Kutno

PostWysłany: Pią 22:21, 04 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Tyle że Boruc nie gra w angielskim tylko w szkockim Cool hehe no ciekawe czy będzie grał czy tylko siedział na ławeczce Very Happy

Tomo

Posty: 91

PostWysłany: Pią 23:06, 04 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Arsenal Londyn wygrał ostatni mecz u siebie z Fulham 3-1 i zajmuje obecnie 4 pozycje tracą do 3 liverpoolu 1pkt.
W następnym meczu Arsenal podejmie jutro na własnym stadionie 2 w tabeli Chelsea Londyn....zapowiadają sie wielkie derby Londynu!!!

piotrek

Posty: 110

Skąd: Kutno

PostWysłany: Pią 23:40, 04 Maj 2007    Temat postu: Back to top

Ja raczej na temat tej drużyny nie będe się zbyt często wypowiadał Wink bo nie jestem jakimś ich fanatykiem Very Happy

Tomo

Posty: 91

PostWysłany: Nie 23:44, 06 Maj 2007    Temat postu: Back to top

FA Premier League: Arsenal - Chelsea 1:1. Man United mistrzem Anglii!

Na Emirates Stadium rozgrywane było spotkanie pomiędzy klubami stołecznymi - Arsenalem i Chelsea. Podopieczni Mourinho nie odnosząc zwycięstwa zaprzepaścili swoje szanse na Mistrzostwo, dzięki czemu Manchester United już dziś może fetować zwycięstwo w rozgrywkach.

Pierwsza połowa przebiegała w miarę spokojnie (odważni mogą nawet stwierdzić, że była nudna). Dopiero w ostatnich 10 minutach pierwszej części spotkania The Gunners potrafili tworzyć ciekawe akcje. Po ładnej wymianie podań między Diaby i Fabregasem strzał oddał Adebayor. Niestety to uderzenie obronił Cech.

Bramkę na 1:0 z rzutu karnego strzelił Gilberto Silva. Przedtem jednak ambitnie o piłkę walczył Julio Baptista, który przed próbą oddania strzału został sfaulowany przez Bulahrouza. Ten ostatni za to zagranie dostał czerwoną kartkę, dzięki czemu całą drugą połowę The Gunners grali w przewadze.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu gospodarze starali się narzucić tempo gościom. Już w 47 minucie obok lewego słupka bramki Cecha strzelał Adebayor. Jednak Arsenal pomimo przewagi optycznej nie potrafił zdobyć kolejnej bramki, co zresztą zemściło się na gospodarzach. W 70 minucie niespodziewanie bramkę po dośrodkowaniu Wrighta-Phillipsa strzelił Michael Essien, który strzelił już swoją drugą bramkę w tym sezonie przeciw Arsenalowi.

Osłabieni goście po strzelonej bramce, poczuli "wiatr w żaglach" i atakowali ze wzmożoną siłą od tego momentu. Bramkę zdobył nawet Joe Cole, lecz bramka nie została zaliczona gdyż był on na spalonym. Dopiero w samej końcówce meczu znów obudził się Arsenal. Sytuacji podbramkowej nie wykorzystał Hleb, który po minięciu zwodem obrońcy kopnął wprost w Cecha. Jednak najlepszą sytuację w 94 minucie miał Emmanuel Eboue. Po podaniu Fabregasa, z czystej pozycji zawodnik WKS nie potrafił pokonać Cecha, gdyż jego potężny strzał odbił się od poprzeczki i wyszedł za boisko.

Wobec takiego obrotu spraw mistrzostwo Anglii zdobył Manchester United, który po dzisiejszym spotkaniu ma już 7 punktów przewagi nad Chelsea.
Arsenal - Chelsea 1:1 (1:0)
Bramki: Gilberto Silva (karny) 43' - Essien 70'
Kartki: Adebayor (żółta) - Boulahrouz (czerwona), Mikel (żółta), Essien (żółta)
Sędzia: Alan Wiley
Publiczność: 60,102

Zmiany: A Hleb - N Denilson (59), J Hoyte - V Diaby (79), L Diarra - J Mikel (74), S Sinclair - S Wright-Phillips (80)

Arsenal: Lehmann, Eboue, Toure, Gallas, Clichy, Denilson, Diaby, Fabregas, Gilberto, Baptista, Adebayor

FA Premier League: Portsmouth - Arsenal 0:0. The Gunners na 4. miejscu

O godzinie 16:00 rozpoczął się mecz ostatniej kolejki pomiędzy Portsmouth i Arsenalem. Arsené Wenger zdecydował się na wystawienie eksperymentalnego składu, dając odpocząć niektórym swoim zawodnikom.

Do pewnego momentu wszystko układało się po myśli The Gunners (walka o 3. miejsce w tabeli z Liverpoolem). Na stadionie Fratton Park w Porsmouth Arsenal remisując 0:0 wyprzedzał w tabeli Liverpool, gdyż na Anfield Road Charlton niespodziewanie wygrywał z gospodarzami 2:1. Jednak pod koniec spotkania rzut karny wykorzystał Harry Kewell i spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.

Wobec takiego obrotu spraw, Arsenal zajął 4. miejsce w lidze, kosztem pozostającego na 3 miejscu Liverpoolu.

Natomiast mecz Arsenalu mógł zakończyć się zupełnie inaczej. W 39 minucie, w polu karnym faulowany przez Primusa był Eboue. Jednak rzutu karnego nie wykorzystał Julio Baptista, którego mocny strzał obronił James. Nie zaliczono także dwóch bramek - 1 dla Portsmouth i jedna dla Arsenalu (przy obu golach były spalone).

Zatem Arsenal zajmuje ostatecznie 4 miejsce w tabeli a Liverpool 3. Ta rywalizacja jednak była niejako symboliczna, gdyż obie drużyny i tak będą musiały grać w eliminacjach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Arsenal - Portsmouth 0:0